تبلیغات
مباحث احكام و اعتقادات - شیعه در قرآن
مباحث احكام و اعتقادات
خداوندا این مطالب اعتقادات من است پس، اى مهربانترین مهربانان من به تو سپردم یقین و اعتقاد خود و استقامت در دینم راو تو بهترین امانتدارانى كه به ما دستور امانت دارى داده اى پس آن امانت را هنگام مرگم به من بازگردان . .

لینکدونی

آرشیو موضوعی

آرشیو

لینکستان

پخش زنده از كربلا

← آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

شیعه در قرآن

سلام علیكم

عذر خواهم بعضی از پیامها كمی طولانی تر است چاره نیست  امكان حذف خیلی كم است لذا متن را با دقت و حوصله بیشتری مطالعه كنیم. موضوع : شیـعـه در قـرآن

در قرآن مجید آیاتى به چشم مى خورد كه حاكى از خصائص شیعه است و ما آن را از كتاب «الشیعه فى القرآن» آیت الله سید صادق شیرازى اقتباس كرده ایم كه توجه شما را به گوشه هایى از آن جلب مى كنیم.

شیعه در انجام وظائف صابر و مقاوم است

حافظ قندوزى حنفى در كتاب ینابیع المودة ص506 از امام باقر(علیه السلام)روایت مى كند كه فرمود: تفسیر آیه 200 سوره آل عمران كه مى فرماید: «یا ایُّها الَّذین آمَنُوا اصْبِرُوا وَ صابِروا وَ رابِطوا وَ اتَّقُوا اللهَ لَعَلَّكُم تُفلِحونَ» یعنى اى كسانى كه ایمان آورده اید استقامت داشته و شكیبا باشید و (با نیكان) ارتباط خود را حفظ كنید و از خدا بترسید تا شاید رستگار شوید. منظور از «اِصبِروا» یعنى استقامت داشته باشید در انجام واجبات و مراد از «صابِروا» یعنى شكیبا و مقاوم باشید در برابر اذیت و آزار دشمنان خود و منظور از «رابِطوا» یعنى با حضرت مهدى «عج» ارتباط داشته باشید.

و در حدیث دیگرى از امام صادق (علیه السلام) روایت شده كه فرمود: «اِصْبِرُوا» یعنى كوشا و مقاوم باشید در انجام واجبات و «صابِرُوا» یعنى صابر و شكیبا باشید در برابر مصائب و «رابِطُوا» یعنى در ارتباط باشید با ائمه معصومین(علیهم السلام( نورالثقلین ج 1 ص 427 به نقل از اصول كافى..)

از این دو حدیث شریف چنین استفاده مى شود كه شیعه واقعى از دیدگاه قرآن و عترت كسى است كه در انجام واجبات كوشا و جدّى و در برابر مصائب و گرفتارى ها صابر و شكیبا و با امامان معصوم(علیهم السلام) به خصوص امام زمان خود پیوسته در ارتباط باشد كه اگر چنین نشد و كسى در حدّ شعار و لقلقه زبان خود را شیعه قلمداد كند و كارى با واجبات نداشته و از محرمات اجتناب نكند و به غیر از امام معصوم با هر چیز و هر كس در ارتباط باشد و در انجام كارها از خدا نترسد یقیناً شیعه نبوده و روى رستگارى و عاقبت به خیرى نخواهد دید.( بامید فرج )

درباره وبلاگ

مدیر وبلاگ : ( نینوا )

حدیث روز

آخرین پست ها

جستجو

نویسندگان