تبلیغات
مباحث احكام و اعتقادات - آغاز ماه گذشت و بخشش الهی ( ماه رجب المرجب)
مباحث احكام و اعتقادات
خداوندا این مطالب اعتقادات من است پس، اى مهربانترین مهربانان من به تو سپردم یقین و اعتقاد خود و استقامت در دینم راو تو بهترین امانتدارانى كه به ما دستور امانت دارى داده اى پس آن امانت را هنگام مرگم به من بازگردان . .

لینکدونی

آرشیو موضوعی

آرشیو

لینکستان

پخش زنده از كربلا

← آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

آغاز ماه گذشت و بخشش الهی ( ماه رجب المرجب)

 

میلاد باسعات بنیانگذار دانشگاه بزرگ اسلامی وتفکر پربار عالم تشیع          امام محمد باقر «علیه السلام» بر مسمانان جهان مخصوصا شیعیان آن حضرتش مبارک باد.

 

ثواب روزه ماه رجب‏

 

سیف بن المبارك از پدرش، و او از حضرت موسى بن جعفر علیه السّلام روایت كرده است: رجب، نام رودى است در بهشت كه از شیر سپیدتر و از عسل شیرین‏تر است، كسى كه یك روز از ماه رجب را روزه بگیرد خداوند متعال از (زلال جارى) آن رود به او مى‏نوشاند. و باز به همین سند از حضرت موسى بن جعفر علیه السّلام روایت شده است: ماه رجب، ماه بزرگى است كه در آن (پاداش) حسنات چند برابر است و گناهان (آدمى) در آن آمرزیده مى‏شود. كسى كه یك روز در ماه رجب روزه بگیرد، آتش جهنّم به اندازه یك صد سال از او فاصله مى‏گیرد، و كسى كه سه روز (در این ماه) روزه بگیرد، بهشت براى او واجب مى‏شود.

 

امالى شیخ صدوق

 - على بن ابى طالب (ع) فرمودند  هر كه یك روز ماه رجب را از اول یا وسط یا آخرش روزه دارد گناه گذشته‏اش آمرزیده شود و هر كه سه روزه اول رجب و سه روز وسط و سه روز آخرش را روزه دارد گناه گذشته و آینده‏اش آمرزیده شود و هر كه یك شب از آن را زنده دارد خدایش از دوزخ آزاد كند و شفاعتش را در هفتاد هزار گنهكار بپذیرد و هر كه در آن براى خدا صدقه‏اى دهد خدا روز قیامت او را بثوابى گرامى دارد كه چشمى ندیده و گوشى نشنیده و بدل بشرى نگذشته.

 

 

1- كثیر النواء از امام صادق علیه السّلام روایت كرده است: حضرت نوح علیه السّلام در روز اول ماه رجب بر كشتى سوار شد و به همراهان خود فرمان داد كه آن روز را روزه بگیرند و فرمود: هر كس این روز را روزه بدارد، آتش جهنّم به فاصله یك سال از او دور مى‏شود؛ و هر كس كه هفت روز را روزه بگیرد، درهاى هفتگانه جهنّم به روى او بسته مى‏شود؛ و كسى كه هشت روز را روزه بدارد، درهاى هشتگانه بهشت به روى او باز مى‏گردد؛ و هر كسى كه پانزده روز، روزه بگیرد، حاجتى كه دارد برآورده مى‏شود؛ و كسى كه بیشتر (از این) روزه بدارد، خداوند پاداش او را افزونتر خواهد كرد.

 

 

 حسن بن بكّار از امام رضا علیه السّلام روایت كرده است: خداوند متعال، رسول خدا صلّى اللَّه علیه و آله و سلّم را در روز سوم ماه رجب به پیامبرى مبعوث فرمود، پس (ثواب) روزه گرفتن در این روز معادل (ثواب) هفتاد سال روزه‏دارى است.

درباره وبلاگ

مدیر وبلاگ : ( نینوا )

حدیث روز

آخرین پست ها

جستجو

نویسندگان